• Example text
  • Example text2
HE
0
רכיב טקסט. לעריכת הרכיב ולשינוי הטקסט לחצו כאן
כשרק הגענו לכאן, לפני 4 שנים, הרגשתי שהגעתי לתקופת זמן אחרת, הכל פה איטי יותר, הרגשתי שהחיים פה שונים. אומנם עדיין זו ישראל הלחוצה אבל הרבה פחות מהעיר שממנה באנו. כשתגיעו לטייל פה אני מאמינה שתרגישו את האיטיות, במיוחד מול נותני שירות, רק תהיו סבלניים, למקום הזה יש קצב מיוחד משלו :)

אז איפה מטיילים פה? מאחר ואני גרה במועצה אזורית אשכול ומכירה היטב את האזור אני אתמקד בעיקר במקום הזה ואוסיף מעט המלצות למקומות מסביב למועצה שטיילתי בהם.
תחילה חשבתי לרשום את כל המקומות בפוסט אחד אבל זה לא חכם, כי יש משתנים כמו למשל עונות, יש הבדל גדול בין לטייל פה בחורף, באביב או בקיץ, הנוף מאוד מאוד שונה ולכל עונה יש את הייחודיות שלה אז החלטתי לחלק את הפוסט ל 2, בפוסט הזה יהיו המלצות על טיול בקיץ, פה תוכלו לקרוא על טיול בחורף ובאביב.

ראשית כמה עובדות שאולי לא ידעתם.

בחודשים מאי- יוני קוצרים אצלנו את החיטה ואם יתמזל מזלכם תוכלו לצפות בקציר. יש שדות חיטה באזור בארי, נירים ועוד, תוכלו לראות אותם בצידי הכביש.

סוף ינואר - תחילת/אמצע מרץ זו אחת התקופות הכי יפות באזור שלנו, הכל ירוק ופורח, יש מרבדים של כלניות, חרציות, עירית נבובה, חרדל השדה, מנתור המדבר ועוד. עדיף להגיע קצת לפני פסטיבל דרום אדום או קצת אחרי כדי לדלג על העומס, אפשר גם במהלך הפסטיבל באמצע השבוע במקום בסופ"שים.

חורף -כן כן, גם אצלנו יש שטפונות, אומנם לא זרימות כמו במדבר אך יפות לא פחות, זה מחזה מדהים לראות זרימה עצומה בנחל הבשור או בשאר הנחלים שבמשך ימות השנה עומדים יבשים. בנחל בוהו, נחל גרר ונחל הבשור ניתן לצפות בשטפונות, מי שלא מכיר את האזור היטב עדיף לא להגיע בזמני שטפון עקב סכנה.

עדרי כבשים ועזים - שעות הבוקר ושעות אחר הצהריים ובחורף בשעות הצהריים אלו הזמנים שרועי הצאן בסביבתנו יוצאים עם העדרים שלהם, אישית אני מאוד אוהבת לראות את העדרים. ממליצה לא להתקרב יותר מידי כיון שבד"כ העדרים מפחדים, ובנוסף לרוב רועי הצאן יש כלבים ששומרים על העדר ואינם מכירים אתכם, אם הרועה צאן יהיה קרוב אליכם אפשר לבקש להתקרב. יש עדרים ליד רעים, אזור נחל הבשור, מחנה רעים, בסיס רעים ומאגר נירים, מאחר והרועי צאן נעים עם העדר אין לי אפשרות לתת נקודת ציון ספציפית ולדעתי אין צורך לנסוע במיוחד כדי שלא תתאכזבו אך אם תהיו באזור בשעות האלו אולי תזכו לראות אותם.

חקלאות - לא הרבה יודעים אבל החקלאים של עוטף ישראל אחראים על חלק מאוד ניכר מהצריכה המקומית בארץ, מישהו פעם אמר לי שהם מספקים מעל ל 50% מהצריכה המקומית. רוב הקיבוצים וחלק גדול מהמושבים באזור שלנו עוסקים בחקלאות, בצידי הדרך תוכלו לראות המון גידולים כמו עצי פרי, תפו"א, בטטה, פרחים, אבטיחים, מלונים, שום, בצל, תירס, חמניות, חיטה, גידולי חממות, ועוד המון גידולי שדה, הגידולים משתנים כמובן לפי העונות ובכל עונה אפשר לראות גידולים שונים, אפשר בזהירות מרובה לרדת לשבילים של דרכי העפר בצדי הדרך ולראות מקרוב, רק לא לגעת/ לקטוף, לא להכנס לשדה וכמובן לא לעלות עם הרכב על השדות החקלאיים (היו דברים מעולם).

ראשית, ממליצה לכם לפתוח מפה ולשרטט/לנעוץ את האזור שבו תרצו לטייל, העוטף הוא מקום מאוד גדול ויש נקודות שמגיעות ל 40 דק אחת מהשניה ואף יותר אז ראשית סמנו את המיקום המשוער שבו תרצו לטייל.
בפוסט הזה סידרתי את המקומות כך שיהיו יחסית מסודרים במסלול שעובר מכיון צומת סעד עד לכיון כרם שלום, השתדלתי לכסות כמה שיותר מקומות.

מסלולים

מאגר נירים - מסלול יפה וקליל, מתאים לקיץ ולחורף, בחורף יש המון כלניות ולאחר מכן חוביזות (למביני עניין 😊 )
אפשר להתחיל אותו מהצד של המאגר ואז לרדת ברגל למטה או להתחיל מהצד השני. לפני המאגר יש ירידה עם הרכב, מחנים וממשיכים ברגל. פשוט תלכו עם השביל וכשתגיעו למאגר תחזרו חזרה. ניתן להמשיך בפיצולים של השביל ולגלות עוד מקומות יפים ומיוחדים כמו מאגרי מים קדומים וכו'. בחורף יש באזור המון כלניות ואם תגיעו ממש אחרי הגשם אולי תזכו לראות את הזרימה בנחל הצמוד.


טיולי פריחות בעוטף
טיול שטפונות בעוטף ובמדבר
טיול חורף בעוטף
טיול עם הילדים בעוטף (אטרקציות)
מסלולי טיול בעוטף 


מקומות עם צל לפיקניק:
יער בארי - 
באר מרווה - 
יער שוקדה - 

חניון רעים - חלקכם מכירים את האזור מתקופת הכלניות ואם אתם מגיעים כשהפריחה מסתייימת הוא יראה לכם מאוד שונה אך עדיין יפה. בצד ימין של החניון יש שולחנות פיקניק וצל נעים.
גן הנופלים, קיבוץ כיסופים - מקום נחמד לעצור בו עם פק"ל קפה ולספר מור"ק
חניון יעקב הררי - נסיעה בדרך כורכר, עד שרואים שלט עליו רשום חניון יערב הררי. במקום יש שולחנות פיקניק והמון עצי צל. מקום מקסים לפיקניק.
מסלולי טיול:
ארוחה במסעדות / פוד טראק/ גלידה/קפה - חשוב לי לציין שלא בכל המקומות אכלתי, היכן שכן ולדעתי הם טובים אני מציינת.

קיבוץ ניר יצחק - הפלאפל של אייל -  פלאפל מצויין, לדעתי אחד הטובים שאכלתי, אפשר גם להזמין צלחת חומוס טעימה עם פיתות לצד כדורי פלאפל, יש אפשרות לישיבה במקום מתחת לעצים. ממליצה מאוד.
איך מגיעים: פונים מכביש 232 ימינה לכיון הקיבוץ ומיד אח"כ יש כיכר, בכיכר תפנו שמאלה ותראו על דרך כורכר את הפוד טראק.
מתי פתוח: ימי שני - חמישי.
טלפון במידת הצורך: 054-9686100

מושב אבשלום - מידבר - בר/מסעדה שמגישה מנות בשריות כמו המבורגר, סטייקים וכו', אוכל טעים.
איך מגיעים: לרשום בוויז מושב אבשלום, לפני שנכנסים למושב לפנות שמאלה לכיון אזור התעשיה של המושב, בכניסה מצד ימין תראו את המידבר.
טלפון: 077-2304735

מושב יתד - החצר של יואב - בחצר הגדולה בביתו יואב בנה מקום מקסים שמארח קבוצות ויחידים לארוחה קלילה של פלאפל, מרק, חומס וכדומה, מקום נחמד מאוד וטעים. ממליצה להתקשר לפני הגעה.

איך מגיעים: נכנסים למושב יתד, בכיכר ממשיכים ישר ופונים שמאלה ברחוב השני. רח' השיטה 42, יתד. פתוח בימי רביעי 12:00-21:30 או לקבוצות בתיאום מראש.
טלפון: 052-616-4860

מה עוד יש ביתד?
אורגניקה - שוק אורגני ישירות מהחקלאי חביביאן בימי רביעי בלבד, הכל טרי וטעים ממש. אגב, מאחורי השוק נמצאים כל הגידולי שדות.

ירון בוב - נפח ברזל שמכין מרקטות ומטילים של כיפת ברזל חנוכיות, מנורות, וכלים מיוחדים. בתיאום מראש בלבד. טלפון:

מושב דקל - מבשלת בירה ISIS - הכרתי אותם לראשונה כשהיינו בהופעה בקיבוץ כרמים הרבה לפני שידעתי שנהיה שכנים. מי ששותה בירות בוטיק כניראה מכיר אותם ואם אתם באזור זו הזדמנות טובה להגיע למבשלת עצמה ולשתות במקום בירה טעימה.
מתי פתוח: 
טלפון: 054-6428598


קיבוץ אורים - גליאלה - גלידה עבודת יד שמכינים אותה בגלידריה טעמים מאוד מיוחדים וטעימים. מומלץ.

מסעדות באזור: חלביות ובשריות ופרווה כמו החצר של יואב וכו' 
אטרקציות כמו אופניים בבארי, שביל הסלט, חורשה טבעית בנירים, בית כנסת עתיק במעון, אנדרטת אוגדת הפלדה, גשר החבלים, אייסיס מבשלת בירה, דרום ב 10, פסטיבל כדורים פורחים.
חוות גבינה
שוק מקומי אצל חביביאן
מסלולי טיול כמו, מצפה שי, מאגר נירים, שמורת הבשור, עין שירוחן, כבשים בזמנים מסויימים, צפיה בחקלאות באזור כמו קטיף שום, קצירת החיטה במאי ויוני, טיול של יוליה ושאול, 
לינה: חשוב לי לציין שלא התארחתי במקומות לינה ואינני יודעת מה טיבם אך.
רכיב טקסט. לעריכת הרכיב ולשינוי הטקסט לחצו כאן
רכיב טקסט. לעריכת הרכיב ולשינוי הטקסט לחצו כאן
x

#{title}

#{text}

#{price}