• Example text
  • Example text2
HE
0
איך למצוא איזון בחיים
איזון בחיים הוא מרכיב חשוב מאוד באושר שלנו. הוא יעזור לנו להיות אנשים שלמים, מסופקים וטובים יותר. רוב האנשים יודעים את זה ובכל זאת לא מכניסים איזון לחייהם, הם חווים לחץ, דכדוך וסטרס שמשפיע על כל רובד בחייהם.
אחת המחלות הגדולות של המאה הנוכחית זה הסטרס, הוא מחרסם בנו אט אט ומחליש אותנו נפשית ופיזית. אנחנו חיים בעידן מאוד לחוץ ואחוז גדול מהאוכלוסיה בעולם סובל מדיכאון ודכדוך. אומנם היום החיים כביכול קלים ודברים הפכו לזמינים ונגישים יותר, אך הם גם נהפכו להיות עמוסים נורא.
אנחנו נדרשים לבצע כמה מטלות בבת אחת, מעמיסים על עצמנו עוד ועוד משימות ובדרך שוכחים לעצור ולנשום, עד שהגוף אומר לנו סטופ וזה בד"כ הסימן שהבאנו את עצמנו לקצה גבול היכולת.
בידי כל אחד ואחת מאיתנו יש את היכולת לעשות שינוי ולהביא לאיזון בחיינו והמפתח הוא לאזן בין גוף, נפש ורוח, אלו היסודות המרכזיים והעיקריים בחיינו אשר משלימים אחד את השני.


 

עדיין לא גילית מהו איזון עבורך
כשאת מבקשת לעצמך חיים עם איזון מבלי להבין מהו איזון עבורך, יהיה לך מאוד קשה להשיג את זה.
אחרי הכל, חיים מאוזנים שמתאימים לאדם מסויים לא יתאימו לך, איזון שונה מאוד מאחד לשני.
יש כאלו שיגדירו איזון בצורה מסויימת במערכת יחסית זוגית, בעבודה, בתחביבים ואילו אחרים יגדירו זאת באופן הפוך.
אז איך תדעי מהו האיזון המתאים לך? תתחילי לרשום אסוציאציות כשאת חושבת על המילה "איזון" ודמייני זאת כאילו את נמצאת שם.
תמרכזי את האיזון במחשבה על גוף, נפש ורוח שהרי הם המרכזיים בחיינו ורוב חיינו סובבים סביבם בסופו של דבר.
ברגע שתביני מהו האיזון שלך, מה גורם לך לרוגע ושלווה בחיים, תוכלי לעשות את השינוי המיוחל באופן אפקטיבי ומעמיק יותר.

פתחי משמעת עצמית
אומנם משמעת עצמית נשמעת תחילה ההיפך מאיזון אך כדי להשיג איזון עלינו לפתח משמעת עצמית גבוהה. זהו אחד הכלים החשובים ביותר כדי להגיע לאיזון ורוגע נפשי בחיים.
ללא משמעת עצמית אנחנו מבזבזבים זמן או דווקא משקיעים זמן אך לא על דברים מהותיים שיקדמו אותנו. ההתנהלות הזו גורמת לנו לרגשות אשם ולתחושת תסכול רב.
צרי לך הרגלים טובים שיקדמו אותך בחיים והתמידי בהם. הרגל לוקח לפתח כ 20-30 ימים, לאחר מכן קל להתמיד בו. ההרגל הראשון שהכנסתי לחיי היה לקום ב 5 בבוקר, זה עזר לי מאוד בתכנון היומי שלי, היקיצה המוקדמת גרמה לי להתמיד בספורט והשאירה לי מרווח זמן בבוקר שהוא רק לעצמי וכך התחלתי את היום שלי ברוגע. כל פעם אני מכניסה הרגל אחד נוסף ומפתחת משמעת עצמית.הזיני אות גופך
לאוכל שאנחנו אוכלים יש השפעה על הגוף ועל המחשבות שלנו כאחד, כשאנחנו אוכלים אוכל בריא יש לנו יותר כח לעשות דברים ואנחנו נמרצים יותר, אך כשאנחנו אוכלים אוכל לא בריא אנחנו מרגישים שאנחנו צריכים לנוח. יש אוכל שלוקח אנרגיה מהגוף וגורם לנו להרגיש עייפים ומרוקנים ויש אוכל שנותן אנרגיה לגוף וגורם לנו להרגיש חיוניים.
תאכלי אוכל בריא, תזיני את גופך באוכל איכותי עם וויטמנים ותרגישי מיד בהבדל, גם פנימית וגם חיצונית.

 

הפחיתי זמן מסך
החיים דינאמיים ומלאי הפרעות והסחות דעת, צמצמי זמן מסך ותנסו להפחית בצפייה בחדשות ותכנים עם אנרגיות שליליות.
מחקרים מראים שבעידן הרשתות החברתיות חלה עליה בדיכאון וזה קורה בעיקר כיון שאנחנו חושבים שהחיים של הצד השני מושלמים, כל היום בילויים, טיולים והורות שמחה באופן תמידי, אך אנחנו לא נחשפים לצד הקשה שיש לכולם, לכן, המלצה שלי, קחי הכל בפרופורציות, לכולנו יש פחות או יותר את אותן הבעיות.
בערב לפני השינה תשאירי את הטלפון מחוץ לחדר שינה ובבוקר אל תגעי בו לפחות בשעה הראשונה, העולם ימשיך להתנהל ולא תפספסי שום דבר. בהתחלה זה יהיה קשה אך לאט לאט זה יהפוך להרגל מבורך. אני למשל קוראת באופן קבוע ספר לפני השינה ולא מכניסה נייד לחדר שינה ומאז החייים שלי רגועים יותר באופן ניכר והשינה שלי טובה יותר.

 
תורידי עומס
מרגישה עמוסה? קודם כל תעצרי ותנשמי עמוק, ההפסקה הזו הכרחית להתמודדות עם עומס. נשימה עמוקה זו פעולה שאנחנו ממעטים לעשות במהלך חיינו למרות שהיא כל כך חיונית עבורנו.
תעשי רשימה עם סדר עדיפויות שבועית ויומית - רובנו נוטים להתפזר ועקב זאת אנחנו חווים עומס גדול בחיינו עם המון מטלות ומשימות קטנות.
*רשמי את הדברים שהכי חשוב לך לעשות ולהספיק השבוע, לאחר מכן את הדברים שגם אם לא תספיקי זה לא נורא ותוכלי לדחות לשבוע הבא. והכי חשוב, תכניסי בתכנון השבועי/יומי זמן גם לעצמך. אנשים שעובדים לפי לו"ז מתוכנן חווים פחות עומס, הם מסדרים את היום שלהם בקפידה ולא נותנים למשימות ומטלות לא חשובות להשתלט על סדר יומם.
*המשימות צריכות להיות כתובות לך מול העיניים - כשאנחנו משאירים את המשימות בראש אנחנו יוצרים תחושת לחץ ועומס רב, חוץ מזה אין כמו למחוק משימות מה TO DO LIST.
*קחי עזרה - כמה שעות של בייביסטר מידי פעם יכולות לחולל פלאים, או הוצאת פרוייקטים ומשימות לעובדים/חברות חיצוניות ואם יש באפשרותך להיעזר מידי פעם בבני משפחה עשי זאת.


התמקדי בך

תני לעצמך זמן לנוח ופתחי תחביב. הכוונה כמובן למנוחה נפשית ולאו דווקא פיזית.
פתחי תחביב שעושה לך טוב, זה לא צריך להיות תחביב יקר. זה יכול להיות גלישה, ציור, למידת שפות חדשות, טיולי טבע, שחיה וכו' 
יש אנשים שפיתחו תחביב של צילום בעזרת הסמארטפון, הם יוצאים לכל מיני מקומות מיוחדים בטבע ומצלמים תמונות מרהיבות עד שקשה להאמין שאלו תמונות שצולמו מהנייד, כך שלא חייב מצלמה באלפי שקלים. יש אינספור תחביבים מעניינים ואני בטוחה שתמצאי משהו שתתחברי אליו. הקדישי לזה זמן קבוע שמעוגן בלו"ז שלך על בסיס שבועי וכבר מהשבוע הראשון תרגישי את ההשפעה החיובית שיש לתחביב על חייך. את תהיי רגועה יותר, שלווה יותר ומאושרת יותר. הזנה לנשמה היא הכרחית עבור הרוגע הנפשי שלך.

תפתחי את הבוקר עם אנרגיות טובות
לא נעים להתחיל את הבוקר בלחץ וכעס כדי שכולם יספיקו לצאת בזמן לעבודה וללימודים. אם נפתח את הבוקר בלחץ ככה ימשיך ויראה היום שלנו.
תתחילי מלקום מוקדם, נכון, זה קשה וזה דורש משמעת עצמית אך זה חלק מפיתוח הרגלים לחיים טובים יותר. קומי כשעתיים לפני היציאה מהבית, את השעה הראשונה תקדישי לעצמך, שימי לך מוזיקה שאת אוהבת, תמתחי את הגוף, תעשי ספורט או שבי ושתי את הקפה/שייק שלך בנחת, תהני מהשקט ותתלבשי ברוגע, עד שתסיימי כולם יקומו ואת תהיי מאוד רגועה כי התחלת את הבוקר בטוב. זה ישפיע עלייך לאורך כל היום ואם תמשיכי כך מידי יום ביומו, זה ישפיע עליך באופן ניכר מידי יום.
x

#{title}

#{text}

#{price}