• Example text
  • Example text2
HE
0
שבת במדבר - הסנפיר הקטן
לפחות פעם בשבוע אנחנו יוצאים לטייל, אם לא באמצע השבוע אז בשבת, מה שמצריך ממני לעקוב אחר התחזית באופן קבוע, במיוחד בחורף.
"השבת לא יהיו שטפונות לפי התחזית", אני אומרת לילדים, הם קצת מתבאסים ואני מוסיפה "אבל היי אין כמו לטייל בשבת שמשית בחורף במדבר, נוכל לעשות מסלול קליל ולאסוף חולות צבעוניים בבקבוק", לפתע המבט שלהם משתנה והופך למחוייך, "וניקח גם ג'חנון" זהו, פה הם כבר לגמרי בעיניין.

כשאנחנו מתכננים מסלול אנחנו משתפים גם את הילדים, חשוב לי שהם ילמדו לתכנן, יכירו אפליקציות ניווט ומפות, ידעו לקרוא סימני שילוט, יכירו את הסכנות ואיך להמנע מהן וילמדו את תנאי מזג האוויר. חשוב לי שהם ילמדו לסמוך קודם כל על עצמם. אסון צפית לעולם יהדהד לי בראש בכל פעם שהילדים יצאו לטיול שנתי מבית הספר, כבר קרה שרצו להוציא את הכיתה של הבן שלי למסלול בים המלח כשיש עומס חום כבד וההתעקשות שלי גרמה להם לשנות מסלול, עד היום לא ברור לי איך חדר מצב אישר מלכתחילה את הטיול.

החלטנו לנסוע למסלול מעגלי, קצר, יפה ועם מקום נהדר לפיקניק - הסנפיר הקטן.
החננו את האוטו בחניה של החולות הצבעוניים והשארנו ברכב ארוחה שווה לסוף המסלול, פריבילגיה של חורף :) 
בחרנו במסלול הקצר שהוא יחסית קליל עם עליה קצת ממזרית ולכן מוגדר בדרגת קושי בינונית. 
אומרים שהדברים הטובים באים אחרי מאמץ ואני די מסכימה עם המשפט, הנוף שנשקף מהפסגה אחרי המאמץ הזה פשוט מטריף, נוף בתולי, נקי ופראי, נוף שעדיין אף אחד לא הרס, נוף ללא מנופי בניה ברקע, רק הרים צבעוניים ואופק שנראה כאילו אינו נגמר, במיוחד כשכל המכתש הגדול נפרס מולנו.
כשהגענו לפיסגה עמדנו יחד בשקט מול הנוף, מן שקט יזום כשכל אחד גומע את התמונה ונהנה מהשלווה, הסתכלתי על איתי והילדים שלנו וכל מה שעבר לי בראש זו הכרת תודה עצומה על הנוכחות שלהם בחיי.

 

את הירידה עשינו דרך מקטע קצר של סולמות, ירידה קלילה ונחמדה. בד"כ בירידות ממושכות שדורשות מאמץ של בלימה עם הרגל - לרגליים שלי יש חיים משל עצמם, בלי הכנה מוקדמת הן פשוט מתחילות לרעוד ואין לי שום שליטה על זה, לשמחתי הירידה לא הייתה תלולה מידי כך שהן נותרו יציבות ואיתי והילדים לא צחקו עליי כמו בכל טיול, טוב לפחות אני מצחיקה, אז אם אי פעם תראו אותי עם רגליים רועדות בטיול תרגישו חופשי לצחוק.

תמיד בטיולים יש רעב מוגבר (לא רק אצלי, נכון?) ולכן אני ממש משתדלת לפנק בארוחות טעימות, לדעתי זה חלק בלתי נפרד מהטיול, לפעמים אנחנו מבשלים בשטח ולפעמים מביאים ארוחות מוכנות/כריכים מושקעים, אין כמו לסיים מסלול עם ארוחה טעימה או לעצור באמצע המסלול לקפה או תה צמחים על האש עם עוגיות ביתיות, בעיניי זה שווה כל רגע של השקעה. 
בסיום הארוחה, למרות שהרגשנו כמו השועל והכרם עם בטן מלאה הלכנו לאסוף חולות צבעוניים לתוך בקבוקים. מילאתי המון בקבוקים במשך הזמן בחולות צבעוניים ותמיד זה יראה לי יפה כאילו זו הפעם הראשונה, עבורי זה חלק ממרכיב האושר - להעריך ולהביט על דברים כאילו זו הפעם הראשונה ולנצור אותם כאילו זו הפעם האחרונה שאראה אותם, זו דרך חשיבה שסיגלתי לעצמי עם הזמן ואני מאוד משתדלת שהדרך הזו תלווה אותי, היא גורמת לי להעריך יותר כל רגע בחיים.
רכיב טקסט. לעריכת הרכיב ולשינוי הטקסט לחצו כאן
פרטים חשובים:
עונה: חורף, סתיו, אביב. בקיץ מאוד מומלץ להמנע שכן הוא חשוף לשמש ואין מקומות צל, אלא אם כן עושים אותו מוקדם בבוקר.
דרגת קושי: בינוני
אורך המבלול: מסלול ארוך כ 4 ק"מ, המסלול הקצר כ 1.5 ק"מ

המידע הנמסר כאן הוא בגדר המלצה לטיול בלבד. השימוש במידע הוא באחריות המטייל ועל דעתו בלבד.
x

#{title}

#{text}

#{price}