• Example text
  • Example text2
HE
0
הלימודים שמעולם לא נגמרים
באחד הטיולים שלי בחורשה ליד הבית, לאחר שעברנו לאזור, ראיתי כוורות דבורים מתחת לעצי האקליפטוס, סקרנית כהרגלי התקרבתי, בחנתי בהתלהבות את הדבורים והחלטתי להשאיר לדבוראי פתק ובו רשמתי שאשמח להגיע לראות את תהליך רדיית הדבש וללמוד ממנו מעט. בטוחה שאקבל שיחה חזרה המתנתי בסבלנות, חלפו להם כך מס' חודשים ולא קיבלתי ממנו תשובה, הקפדתי להגיע בכל מספר ימים כחלק מהטיול בחורשה עם הכלבים ומעולם לא ניתקלתי בדבוראי.
מאוכזבת החלטתי להניח לסקרנות שלי ללמוד על הדבורים מדבוראי מנוסה ומידי פעם פשוט התיישבתי בצד וצפיתי בהן בזמן שהכלבים טיילו באזור.

יום אחד קיבלתי הודעה באחת מקבוצות הוואטס אפ של המושב ובה הזמנה להירשם לקורס דבוראות ביו דינאמית, תוך שאני קופצת בבית מאושר ומבלי לחשוב פעמיים נרשמתי לקורס הכי כיפי שעשיתי בחיי.

כנערה מעולם לא אהבתי ללכת לבית ספר, הוא שיעמם אותי, השיעורים היו מאוד מונוטוניים, חזרו על עצמם, לא איתגרו אותי ולא היה ניתן להביע דעה או לחשוב אחרת ממה שהמורה מלמדת, לא אשכח שהמורה לתנ"ך אמרה שהפרשנות שלי נכונה ומעניינת אבל לא אוכל לרשום אותה במבחן אלא להצמד למה שהיא לימדה, אחרת אכשל וכך מצאתי את עצמי עם חוסר חשק ללמוד, הייתי מתוסכלת ומאוכזבת מהמערכת מכך שאין לי יכולת ביטוי עצמי, שאני לא יכולה להביע את דעותיי ואת הפרשנות שלי. המורים עצמם היו נפלאים אבל המערכת הייתה ועודנה די מיושנת, הרגשתי שמודדים אותי לפי מספר, ורציתי לצעוק שאני לא מספר, שאני מוכשרת, יצירתית, חושבת מחוץ לקופסא ויודעת ליצור קשרים עם חברות - שאלו תכונות מאוד חשובות לחיים אבל המערכת לא שמעה, במערכת הייתי עוד מספר. מאוד רציתי ללמוד, לימודים שאני מביעה בהם עיניין, לימודים שמפתחים את היכולות שלי, לימודים שמפרים אותי וגורמים לגירוי טבעי של ייצר הסקרנות.

גם במכללה לא כל כך נהנתי, מלבד החברות שהכרתי לא מצאתי עיניין בלימודים, הכל היה פשוט משעמם מידי, הבנתי שלימודים מהסוג הזה פחות מתאימים לי, מטבעי אני לומדת וחוקרת המון מתוך עיניין ותשוקה וקשה לי מאוד להשקיע מתוך חובה.

 

הפעם הלימודים שלי היו לימודים מתוך בחירה, לא זכרתי את הפעם האחרונה בה נרשמתי ללימודים מתוך תשוקה אמיתית ורצון להשקיע ולהעשיר את הידע שלי, הפעם, אמרתי לעצמי, אני אתן את כולי - וכך היה!
התחושה שאני יכולה להרשם ללימודים מתוך בחירה ועיניין היא תחושה עליאית שיוצרת התרגשות וציפייה גדולה. הגעתי לכל שיעורי הדבוראות עם המון אנרגיות ורצון ללמוד ולהעמיק את הידע, נהנתי ממש.
גם בימים של גשם ועומס קור לא וויתרתי על הנסיעה בימי שישי בבוקר ללימודים, הייתי מגיעה בין הראשונים, ניגשת לעמדת קפה / תה הריחנית, מכינה תה צמחים מהשיחי תבלין הטריים שנקטפו הבוקר ומתיישבת בין קבוצת התלמידים הקטנה. הקבוצה הייתה מאוד מגוונת והיו בה חקלאים שמעוניינים להעמיק את הידע שלהם על עולם הדבורים, אנשים שרוצים לגדל כוורת דבורים בגינה הביתית ואנשים שבאים פשוט בשביל הכיף והרצון ללמוד עוד תחומים.
למדתי על ייצורים קסומים שכולנו תלויים בהם, למדתי שעם כמה שהם קטנים ההשפעה שלהם בעולם גדולה מאוד ובעיקר למדתי כמה מעט אנחנו יודעים.
לאחר הלימודים האלו החלטתי להשקיע עוד בקורסים שמעניינים אותי ומפרים אותי, שייגרו את ייצר הסקרנות שלי, שיתנו לי ידע כללי לחיים ויגרמו לי לרצות להמשיך להתפתח ולחקור.

בסיום הקורס דבוראות נרשמתי לקורס מיינדפולנס, הכרתי שם אנשים מקסימים ומדריך סבלני ואכפתי, בקורס למדתי איך להביא את תשומת הלב שלי לחוויה שמתרחשת כאן ועכשיו ואיך לייצר לי עוגן פנימי, למדתי איך להתבונן על חוויות מסויימות ועל מצבים ממקום לא שיפוטי,  התהליך השיב לי את הריכוז והקשב לעצמי ולסביבה גם אם מסביב יש הצפה של גירויים ואני יכולה לומר בפה מלא שכאדם מעט חרדתי אני הרבה יותר רגועה ונינוחה. כמובן שהתהליך לא מסתיים כשנגמר הקורס, יש צורך לתרגל ככל האפשר, אני משתדלת לתרגל כל בוקר מס' דקות.

יש עוד המון קורסים שאני רוצה לעבור והמון תחומים שאני רוצה ללמוד ולהעמיק את הידע שלי בהם, הכנתי לי רשימה (שרק הולכת ומתארכת) ואני מתכננת להרשם לכל מה שמעניין אותי ללמוד בחיים ואני ממליצה לכם גם, מאמינה שזה יפתח לכם את התיאבון ללמוד לשם הנאה והתפתחות אישית ולא כי חייב, אלו לימודים שונים בתכלית.

על עצמי למדתי שכשאני לומדת מתוך רצון ועיניין אני מגיעה ליכולות מאוד גבוהות, אני מצליחה להביא את עצמי לידי ביטוי ולמצות את הפוטנציאל שלי, אני ממש מקלפת את הקליפות ומגיעה לחומר הגולמי הנהדר שיש בי ובכל אחד מאיתנו, הייתה תקופה בחיים שהתאכזבתי מעצמי נורא, לא הצלחתי להתמיד בלימודים וחשבתי שמשהו לא בסדר איתי, שאני לעולם לא אהיה טובה בשום דבר. ברגע שמצאתי את הדבר שבו אני הכי טובה, את ההשפעה שלי בעולם מצאתי גם את היכולות שלי ללמוד מתוך עיניין ואהבה, מתוך רצון והגשה עצמית. מצאתי שאני טובה מאוד במה שאני עושה.
מוזמנים לשתף אותי בתגובות למטה איזה לימודים אתם למדתם מתוך עיניין או לאילו הייתם רוצים להרשם.

 
x

#{title}

#{text}

#{price}