• Example text
  • Example text2
HE
0
המפתח לאושר נמצא ביידים שלך
יש מישהי שלא רוצה להיות מאושרת? קרוב לוודאי שלא.
כולנו רוצות ושואפות להיות מאושרות, ואגב, זו גם הברכה הכי נפוצה - "מאחלת לך המון אושר..."
אך מה אנחנו עושות בשביל זה? לא המון למען האמת. לרוב, אנחנו תולות את האושר שלנו בגורמים חיצוניים במחשבה שאושר הוא תוצאה של חיים מושלמים.
אנחנו ממשיכות לומר לעצמנו משפטים בסגנון-"כשאקנה דירה אהיה מאושרת", "כשאחזור לג'ינס שלפני הלידה אני אהיה מאושרת", "כשיקדמו אותי בעבודה הכל יהיה טוב" וכך זה נמשך כמו כלבלב שרודף אחר הזנב של עצמו.
בד"כ מלווה אותנו המחשבה שמשהו צריך להשתנות כדי שנהיה מאושרות, שהכל צריך להיות מושלם כדי שהאושר יגיע, אך שלמות היא אשליה ואם האושר יגיע רק כשהדברים יהיו מושלמים למעשה רובנו לא נהיה מאושרים רוב הזמן.

 
התרגלנו להשיג אושר בדרכים חיצוניות, או כך חשבנו לפחות כיון שאושר זה הוא זמני לחלוטין. למעשה, האושר שלנו לא תלוי בגורם חיצוני, הוא תלוי בנו, רק בנו ובראייה שלנו, באיך שאנחנו מסתכלות על דברים ולומדות להעריך אותם. הנה כמה פעולות שיעזרו לך לשמור על האושר שלך לאורך זמן.

1.תהיי עם אנשים שעושים לך טוב
מחקרים מראים שכשאנחנו נמצאות עם אנשים חיוביים, עם אנשים שגורמים לנו לחייך אנחנו הופכות להיות מאושרות יותר. מי שהיתה בסדנת צחוק תסכים איתי שכשאחד צוחק סתם כך, הוא מעלה חיוך ואף צחוק לשאר חברי הסדנה. אושר הוא דבר מדבק, ככל שתקיפו את עצמכן באנשים חיוביים ומאושרים כך תהיו גם אתן.
זה מזכיר לי את רחלי, חברת ילדות טובה שלי שכל פעם כשהיינו נפגשות הייתי צוחקת עד שכאבה לי הבטן, היינו מדברות שעות אך רוב הזמן פשוט צוחקות, ובכל פעם שהיינו יחד הרגשתי אושר.
היא גרמה לכל הבעיות של גיל 16 להיראות שטותיות (והם באמת כאלה) ומכל בעיה הייתה עושה מטעמים לבדיחות שלה, חוץ מהיום שנפרדתי מהאהבה הראשונה שלי ובאותו הרגע זה ממש לא היה ניראה לי מצחיק, אבל היא בשלה המשיכה עד שמצאתי את עצמי צוחקת ובוכה גם יחד. יש אנשים שתמיד יגרמו לי לחייך ואותם אני מושכת לחיי.

2.פשוט תחייכי 
בהמשך לסעיף הקודם, פשוט תחייכי, כך סתם.
למרות שיש המון כאלו, לא תמיד צריך סיבה לחייך. את רגילה לחייך כשאת שמחה אך למעשה זו דרך דו נתיבית. אנחנו מחייכות כשאנחנו שמחות וחיוך גורם למוח להפריש דופמין שעושה אותנו שמחות יותר. זה לא אומר שאת צריכה להסתובב עם חיוך מזוייף כל הזמן אבל כשתרגישי שיש לך מצב רוח ירוד, תחייכי ותרגישי את ההשפעה שיש לחיוך עלייך. או שפשוט תתחילי את הבוקר בחיוך לעצמך מול המראה, הנאה מובטחת.

3.הכרת תודה
כן, זה נשמע אולי קצת טריוויאלי וכולנו אומרים תודה (כך אני מקווה) אבל זה לא מספיק, יש להעריך יותר את מה שיש לנו בחיים כי זה לא מובן מאיליו.
צריך להודות על כל דבר שיש לנו בחיים - קורת גג, בריאות, אנשים שאוהבים אותנו וכו'. ברגע שנחיה בהכרת תודה ובהכרת הטוב החיים שלנו יהפכו להיות יותר טובים ומספקים.
אנחנו נפסיק (או לפחות נמעיט) בקנאה, נסתכל על חיינו ולא על אחרים במחשבה שלהם טוב יותר, וכך נהיה מאושרות יותר והרבה פחות ממורמרות ומתוסכלות.
תתחילי את הבוקר שלך בהודייה על משהו אחד לפחות, את יכולה לעשות זאת בזמן התארגנות הבוקר שלך או בדרך לעבודה, העיקר שזה יהיה חלק משגרת הבוקר שלך.
תהני מחייך בהווה, אל תחכי לאחר כך. תהיי נוכחת.
4.התנדבות/עזרה לאחרים
אומרים שכל דבר שאדם עושה בחיים הוא עושה ראשית למען עצמו, וכשאני חושבת על זה, בהתנדבויות שלי אני מרגישה מאושרת, מאושרת שאני תורמת ועוזרת לאחרים, אני מביאה ערך ומובילה לשינוי וזה כשלעצמו גורם לי לסיפוק ואושר עילאי, אך יותר מכל אני מרגישה נתרמת, דרך ההתנדבות אני לומדת המון. תמצאי מקום התנדבות שיתן לך משמעות, מקום שתרגישי בו שאת תורמת ונתרמת כאחד, זה יחולל בחייך פלאים.
"הסוד שלי לגידול ילדים מאושרים ושמחים בחלקם הוא לשלוח אותם למקומות התנדבותיים" כך אמר לחברה שלי אב ל 3 ילדים, מתוכם 2 מהם טייסים, כששאלה אותו מה הסוד שלו בחינוך.
הוא רשם אותם להמון מקומות התנדבות, גידל אותם תוך נתינה לאחר והתחשבות בזולת והם גדלו להיות ילדים בעלי ערך גדול, כך שהנתינה והעזרה שהם העניקו עזרה להם בחייהם אף יותר.
אגב, מעולם לא ראיתי מתנדב שלא אוהב להגיע להתדבות, כל מי שמגיע עושה זאת בשמחה.

5.תני ביטוי לרגשות
לכולנו יש רגעים עצובים, זה חלק מהחיים. תני לרגשות האלו ביטוי, אל תדחיקי אותם. אך במקביל תחשבי מה גרם לך להרגיש ככה ואיך את יכולה לשפר את ההרגשה שלך.
אולי נשימה עמוקה תעזור לך להירגע? הליכה במקום פתוח ונעים? שיחה עם חברה טובה? 
זכרי, אף אחד לא שמח כל הזמן, לכולנו יש ימים פחות טובים וזה בסדר גמור.

6.ספורט 
פעילות גופנית משחררת אנדרופינים במוח וגורמת למצב רוח מעולה ורצוי למצוא פעילות שעושה לנו טוב ולא כזו שנרגיש שאנחנו חייבות לעשות אחרת לא נתמיד.
אני למשל גליתי שריצה בשדות עושה לי טוב ואני ממש מחכה לזה, לפני כן כשגרתי בעיר לא אהבתי לרוץ, המכוניות וההמולה של האנשים הפריעה לי, רציתי לרוץ בשקט ולכן היה לי קשה מאוד להתמיד. כשעברנו לגור במושב גיליתי מחדש את הריצה, אני יוצאת בבוקר מוקדם לשדות או אחר הצהריים לקראת השקיעה, לפעמים אני לוקחת איתי אוזניות ונהנת מהרצאה איכותית ולפעמים בלי כלום, רק אני והכלבים שלי. בשבילי זה הדובדבן של הקצפת ורק בזכות ההנאה שזה גורם לי אני מתמידה. כמובן שבהתחלה זה קשה אך כשמתמידים מס' ימים (בד"כ 20-30 יום) זה הופך להרגל כך שמיום ליום אין תירוצים להפסיק.

7.מדיטציה
מדיטציה עובדת על התודעה וגורמת לשלווה ורוגע, שזה הבסיס לאושר.
לא כולן מתחברות למדיטציה ולמי שלא רגילה זה ניראה מוזר לשבת כך סתם בלי לזוז ולעשות משהו (במיוחד להיפאראקטיביים כמוני), גם לי לקח זמן אבל מצאתי שיטה, אני נשכבת על הערסל בגינה ופשוט נהנת מהשקט, הזמן הזה מחולל פלאים בגוף ובנפש, זה מסדר לי את המחשבות וממש מארגן לי את סדר היום. לא חייב לשבת על מזרן באופן רשמי, אפשר להיות בכל מקום שעושה לך טוב ופשוט להרגע, לנשום עמוק ולהנות.


זכרי, את מחזיקה את המפתחות לאושר שלך ואושר הוא בחירה, אין אדם אחר שיכול לבחור זאת עבורך,
 רק את יכולה להוביל את עצמך למקום טוב יותר. 

לקולקציית תכשיטי משמעות לחצי כאן

 
כתבות נוספות מומלצות עבורך
x

#{title}

#{text}

#{price}